Milan Bojnanský: som zberateľ futbalových dresov

Trošku sa predstav a napiš čo zbieraš?
Volám sa Milan Bojnanský, mám 23 rokov a som zberateľ futbalových dresov. Robil som na pozícií Social Media Manager pre klub ŠKF Sereď, kde som pôsobil na tejto funkcii 3 sezóny a po skončení pôsobenia vo Fortuna lige som skončil v klube na vlastnú žiadosť.

Ako si sa dostal k zbieraniu dresov?
Dresy zbieram od roku 2016 a dostal som sa k tomu až časom, nakoľko som najprv zbieral od septembra 2015 iba podpisy a na jar v roku 2016 som uvažoval nad zmenou.

Ktorý dres bol tvoj prvý dres?
Môj prvý dres som dostal od Viktora Pečovského po zápase Trnava proti Žiline, keď Trnava zvíťazila 3:0 a jeho dres mi pomohol vybaviť v tej dobe László Bénes, ktorému touto cestou chcem poďakovať za pomoc a veľa to pre mňa znamená.

Máš v zbierke niečo, čo nikdy nepustíš? Nepredáš alebo nevymeníš?
Mám takéto dresy a medzi moje srdcovky patria dresy môjho idola z detstva Tomáša Vestenického z klubov FC Nitra a Cracovia Kraków, klubové dresy slovenských reprezentantov a moje súčasné reprezentačné dresy.

Ako dlho už dresy zbieraš?
Dresy zbieram od apríla v roku 2016.

Ak by si si mohol vybrat jeden jediný dres, kto by to bol a z akého zápasu?
Rozhodne by to bol pre mňa dres Tomáša Vestenického z klubu FC Nitra zo zápasu Nitra – Trnava, ktorým sa mi splnil môj detský sen a bol to pre mňa neopísateľný moment.

Dres Messiho alebo Ronalda?
Osobne nepreferujem ani jedného z týchto hráčov, nakoľko môj idol z detstva je Tomáš Vestenický a fascinovali ma v detstve aj David Villa, Neymar a Ronaldinho, ale keby som sa rozhodoval medzi nimi dvomi, tak by som si vybral Messiho.

Mal si v zbierke dres ktorý si predal/vymenil a lutuješ to teraz?
Priznám sa, že ja osobne takto moc nad tým neuvažujem a tie dresy, ktoré zbožňujem, tak tie by som určite nevymenil alebo nepredal, tak som sa s tým nestretol doteraz, že by som to musel ľutovať.

Ktorá značka výrobcu dresov sa ti najviac páči?
Ja preferujem spoločnosť NIKE. Som veľkým fanúšikom ich značky.

Dlhý alebo krátky rukáv?
Mám radšej dresy s krátkym rukávom.

Zbieraš aj brankárske dresy?
Áno. Mám aj brankárske dresy, napríklad Rodáka z Fulhamu, Greifa zo Slovana a za Slovensko, Jakubecha z Trnavy, Placha z Gliwíc, Koubeka z Augsburgu a mnoho iných zaujímavých mien.

Zbieraš aj iné ako futbalové dresy? Ak ano,  čo konkrétne?
Nezbieram iné ako futbalové dresy.

Viac si cenníš reprezentačné dresy alebo klubové?
Ja osobne, mám radšej klubové dresy.

Čo by si odporučil ostatným zberateľom? Nejaká rada?
Keď som ja začínal zbierať dresy, tak si myslím, že to bolo ľahšie než v súčasnosti, nakoľko nebolo vidieť na zápasoch vtedy toľko zberateľov dresov, ako je tomu v súčasnosti. Jedinú radu, ak by som im mal dať, že nie je dobré sa vzdávať, ale treba zotrvať v snahe a raz sa im splnia ich sny a hráč im daruje ten dres, ktorý chcú.

Koľko dresov vlastníš?
V súčasnosti vlastním 303 hraných dresov, ktoré sú buď z prvých alebo druhých líg na Slovensku alebo v zahraničí a súčasťou tejto zbierky sú aj dresy futbalových reprezentácií.
Mojím snom, je raz vybudovať futbalové múzeum na Slovensku, ale uvidíme ako sa mi podarí časom tento cieľ zrealizovať.

 

Ďakujem za rozhovor Milan, verím, že časom sa ti to múzeum podarí. Veľa šťastia želám

Pridaj komentár