Majstrovstvá Európy 1996 Anglicko a ich dresy

Píše sa rok 1996 od rozdelenia Československa ubehli 3 roky a bratom susedom sa podarilo dostať na majstrovstvá Európy do Anglicka v roku 1996. Bohužiaľ, ale do skupiny smrti. Koniec ale poznáme a skupina smrti bola skupina pre Talianov…
Ubehlo 22 rokov od tohto turnaja a dnes by som rád začal nový miniseriál dresov krajín na veľkých turnajoch.
V Anglicku štartovalo presne 16 krajín, rozdelených do 4 skupín:

A skupina
Anglicko, Švajčiarsko, Holandsko, Škótsko

B skupina
Španielsko, Bulharsko, Rumunsko, Francúzsko

C skupina
Nemecko, Česká republika, Taliansko, Rusko

D skupina
Dánsko, Portugalsko, Turecko, Chorvátsko

16 krajín, 16 dresov a len 8 výrobcov dresov.

Najväčšie zastúpenie mala značka Adidas (5 reprezentačných dresov), Lotto (3 reprezentačné dresy), Puma a Umbro (2 dresy reprezentácie) a potom Reebok, Nike, Hummel a Olympic (1 reprezentácia). V dnešnej dobe sa medzi značkami bijú NIKE, Adidas, Puma – ale o tom zase inokedy. Ďalší článok budú Majstrosvtvá Sveta 1998 Francúzsko.

Ale aby som sa ešte vrátil k ME 1996, kustód Bulharska nažehloval patche na dresov tak trošku divne (môžete si pozrieť obrázky pod článkom) – jednoducho nevycentroval logá..

Ďalšou zaujímavosťou je že väčšina dresov bola v tej dobe iba veľkosť XL, neboli dresy veľkosti S, M a L ako dnes, ale iba XL, preto na menších hráčoch dresy jednoducho vyzerali ako veľké plachty.

Tento článok som napísal aby ste videli ako sa behom 22 rokov posunuli firmy, ktoré dresy vyrábajú a kam sa posunul design.

Ďakujem za prečítanie a pozrite si galériu pod článkom.

Pridaj komentár