A tak som sa dostal k prvému dresu

Majstrovstvá sveta vo futbale, rok 2010 – Juhoafrická republika. 2010, rok, kedy som sa dostal k prvému zápasovému dresu a kedy začal môj koníček zbierania oficiálnych zápasových dresov… Netušil som ako taký dres vyzerá, myslel som si, že je to úplne rovnaký dres ako si človek môže kúpiť v obchode. Ale mýlil som sa. Našťastie. Zápasové dresy sú iné. Skutočne.
V Bratislave som na obed stretol kamaráta s ktorým som pracoval v nemenovanom nočnom bare, ktorý sa vrátil z Juhoafrickej republiky – kde bol pracovne s našou futbalovou reprezentáciou a spomenul mi, že mu ostal jeden dres z MS 2010, či by som ho nechcel. Futbal je môj šport, sledujem denno-denne čo sa deje a tak som súhlasil a večer mi dres priniesol do baru. Bol to dres Jána Ďuricu zo zápasu s Holandskom, v ktorom naša repre vypadla z MS. A tak som sa dostal k prvému dresu. Začal som ho pozorovať, fotiť, skúmať v čom je iný ten dres. A naozaj bol rozdiel. Bol to dres značky Adidas a technológia Formotion (bože, dnes sú dresy lahšie ako pierko) vtedy, ešte v 2010 tie dresy mali váhu…
Zaujal ma ale rukáv na ktorom bol znak MS 2010, a to bol prvý rozdiel medzi replikou a zápasovým dresom. A tak sa začala moja zberateľská vášen. Neviem presne ktorý dres bol číslo 2, ale tuším že to bol dres Fulham FC ktorý som v tej dobe našiel na eBay. Časom som sa začal zbieraniu dresov venovať naplno a začal som sledovať rôznych zberateľov, futbalistov a trénerov – tiež aukcie a stránky ktoré sa tomuto koníčku venujú.
Veľmi pomohol Facebook, lebo som sa dostal do skupín kde sú dlhoroční zberatelia a upozorňujú na rôzne nepravé tzv. fake dresy.

Pridaj komentár